4 Tem 2017

İskoç Şavaşçı -Kitap Yorum

İskoçya’nın en güçlü klanının en meşhur savaşçısı Jamie Campbell, İskoç topraklarındaki diğer klanların kanunsuzlarına ve zorbalarına karşı koymak için gereken her şeyi yapmaya hazırdır. Adaleti sağlamak, hayatta kendine biçtiği roldür ve bazen bunu yapmanın yolu, başka klanlarla güç birliğine gitmenin önünü açacak evliliklerden geçer.
Jamie Campbell’in de görev niteliğinde bir evlilik gerçekleştirmesi, küçük gruplar halinde İskoç topraklarına dağılmış klanların korunması ve İskoç topraklarında adaletin sağlanması için şart olmuştur.
Öte yandan Campbell soyadına kendini bildi bileli düşman olan Caitrina Lamont, söz konusu güç birliği için Jamie Campbell tarafından eş olarak seçilmiştir. Tabii Jamie’nin her şeyden önce Caitrina’yı bu evliliğe ikna etmesi gerekir. Onu ikna etmeye çalışırken görev aşkıyla Caitrina’ya karşı duymaya başladığı tutku arasında kalan Jamie için zor günler başlamıştır.

            


 Tanıdığımızı düşündüğümüz ama tanımadığımız insanlar hakkında ön yargılı olmasak.


Evlilikte en önemli unsur güvendir.Güven olmazsa küçük bir fırtına da yara alabilir.

Peki sadece tutku yeterli mi?Biraz tarihe dayalı ,bazı gerçek olaylardan da esinlenmiş yazar.Maalesef o kısıma çok adapte olamadım sıkıldım diyebilirim. Kan davası misali bir süre sonra kim  ne yapmış karışıyor.Sanırım bunda isimlerin okunuşunun da etkisi  büyük.Kötü değil gene bu tarz(historical) kitap severler okumayı sevecektir.😉

Highland Warrior (Campbell Trilogy #1)-Campbell.
Durdu ve arkasını döndü.
-Kızımı evlenmesi için zorlamayacağım.Onu istiyorsan kendin ikna edeceksin.
Al işte ,diye düşündü Jamie.Asıl zor kısım da buydu.

0 yorum:

Yorum Gönder