1 Mar 2017

Taş Bebek -Kitap Yorum-


kitap kapağı


Kuğuya dönüştüğüne inanamayan çirkin ördek yavrusu…

Taş Bebek'in dünyasına hoş geldiniz! 
Fleur Savagar, kendisi hariç herkese göre dünyanın en güzel kadınıdır. Aşırı büyük elleri ve ayakları, dikkat çekici sarı saçları ve parlak yeşil gözleriyle sır dolu bir hayat sürdürmektedir. Tüm bu gizemse güzel ve çekici annesi, James Dean'i bulmak için evden ayrılıp onun yerine Errol Flynn'le karşılaştığında başlamıştır. Şimdi Fleur çabucak büyümek zorundadır ve hayat, işini hiç kolaylaştırmayacaktır. 

Acılarla dolu bir geçmişe sahip, maço bir film yıldızı… 
Jake Koranda hem New York'un en yetenekli senaristi hem de Hollywood'un en çekici aktörüdür ve uluslararası üne sahip kızlara, hatta güzel vücutlu ve ağzı laf yapanlarına bile tahammülü yoktur. Ancak Taş Bebek'te ilk bakışta görülen parıltıdan fazlası vardır ve Fleur, Jake'in beklediğinden daha çetin cevizdir. Fleur karşılaştığı bütün zorluklara rağmen içindeki güçlü kadını keşfedip ona dönüşmeye kararlıdır. 
Kırık hayaller diyarındaki bu ikili birbirlerine kalplerini açabilecek mi?
Tanıtım Bülteninden

Bir dikişte derler ya onun gibi bir oturuşta olmasa da 24 saatte bitti resmen 😲😏 Her ne kadar yazarın ismi çok tanıdık gelse de ilk defa kitabını okudum.Hollywoodun şaşalı,hızlı yaşantısı gibi kitapta hızlı bir şekilde akıp gidiyor.
Hikaye Fleur'un annesi Belinda ile 1955 'e yolculuk yaparak başlıyor.Yan karakterlerin yanda bile kalmadığı belki de hepsinden bahsedildiği için hikaye içine daha bi çekiyor.Artılarından çok eksileri olan insanlar,görünen o şaşalı kısım da gösterinin bir parçası.Bencillik,sapkınlık ne ararsanız var...Hem kızıyorsun hem de acıyorsun karakterlere...Olay sadece iki kişinin etrafında dönse belki aynı etkiyi bırakmaz.Benim beklediğimden daha iyi çıktı.

Yumuşak bir kitap beklemeyin,ünlüler sıradan insanlarla aynı kurallara uymazlar.!!
💔"Bırakma beni." Jake konuşmakta zorluk çekiyordu. "Çok uzun zamandır... Bütün hayatım boyunca yalnızdım. Beni bırakma. Tanrım, seni çok seviyorum. Lütfen, Çiçek."💔8/10


Yazar:Susan Elizabeth Phillips
Sayfa Sayısı: 512
Baskı Yılı: 2016
Yayınevi: Pegasus
Tür:Yetişkin
Orjinal Adı:Glitter Baby

4 yorum:

 1. Güzel bir kitap sanırım. Yorum da güzel olmuş. Kitabı görürsem alıp okumak istiyorum. Teşekkürler önerin için..:))

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler💐
  Rica ederim;)

  YanıtlaSil
 3. Bir Suzan bir de Judith. İkisini de sevemedim. Suzan'ın Aşkta İlk Çeyrek kitabını 60 sayfa okudum okumadım karakterlerin aptallığı ve çıkarcılığı yazarı tanımama yetti de arttı. İyi ki kitap olarak satın almamışım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazı kitapları pdf olarak okumak o açıdan iyi oluyor.En azından paran cebinde kalıyor.:))

   Sil